November 18 – 21. között zajlott a Nagymegyeri Kereskedelmi Akadémián és Corvin Mátyás Magyar Tannyelvű Gimnáziumban a hagyományos Akadémiai hét. A keddi napon a diákok az elsősök avatási műsorán vettek részt, melyen bemutatkozott az iskola új diákdirije, Krascsenits Szilárd, aki egy éven át fogja képviseli diáktársai érdekeit.
Miután a kis „gólyák” letették esküjüket, a másodikosok tréfás ajándékokkal lepték meg az „újoncokat”, melyeket a hagyomány szerint minden elsős diáknak kötelező viselnie a diákhét alatt. A tréfás öltözetek és kiegészítők segítenek abban, hogy jobban megismerjék a „kicsiket”. A nap csúcspontja az elsősök bemutatkozó műsora volt. Az avatás záró aktusa a helyi művelődési központban a csütörtökön megrendezett gólyabál volt. A gólyabál képlete a diákok véleménye szerint – kitűnő zene+remek társaság=tuti buli volt.
A szerdai és csütöröki nap két eseménynek adott otthont, a Nyitott Kapuk Napjának, illetve a Tanirodák háziversenyének és kiállításának, melyen a negyedik évfolyam diákjai bemutatták szakmai rátermettségüket. Már a díjak elnevezése is elárulta, milyen sokrétű tevékenységet folytattak a diákcégek, pl: „Szlovák, magyar, német, angol nyelven legjobban értékesítő diák“, „A legjobb katalógus“, „A legjobb stand“, „A legjobb szlogen és a legtökéletesebb céglogo“, „Szimpátia Díj“. A fődíjat és a lehetőséget részt venni a Nemzetközi Tanirodai Kiállításon Pozsonyban a Gold Air Lines Kft. nyerte. Nemcsak az iskola csapatai állították fel standjaikat, hanem a győri baráti iskola (Deák Ferenc Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola – az Iskola különdíját vihette haza) és a pozsonyi székhelyű Kereskedelmi Akadémia csapatai is (az Iskola különdíját és az Diáktanács különdíját érdemelte ki).
A pénteki nap a gimnazisták (II.G) kezdeményezésére a német kultúra jegyében zajlott a Német kultúra napja elnevezéssel. Az egész napos rendezvény magába foglalt egy kvízt „Németország és az Európai Unió kapcsolata“ címmel és egy plakátversenyt Németországról. Meglepetésként a gimnazisták felépítették „a berlini falat”, melyet a versenyzők közös erővel döntöttek le.
A kísérő foglalkozások közül nagyon sikeresnek bizonyult a pszichológusokkal való foglalkozások, illetve a munkaügyi hivatal munkatársával való beszélgetés, mivel a fiatalok nyelvén tudták elmondani gyakorlati és személyes példákkal megtűzdelt mondanivalójukat, ezzel sikerült mély hatást gyakorolni rájuk.
A diákhét folyamán a nemzetközi diáknap alkalmából tisztelegtek azok emléke előtt, akik akár életük árán is, de igyekeztek megvédeni a diákok jogait.